Вівторок, 07.05.2024, 09:57
Мій сайт
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

23 жовтня – Міжнародний день шкільних бібліотек

Терапевти дитячих душ

Засновником Міжнародного дня шкільних бібліотек виступає Всесвітня організація ЮНЕСКО. За ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек вперше свято було проведене у 1999 році. Дата святкування цієї календарної події в багатьох країнах, зокрема, і в Україні – щорічно в четвертий понеділок другого місяця осені. Нині вона припадає на 23 жовтня.

У нашому районі бібліотека є у кожній школі. З неї щороку розпочинається навчальний процес, там він і закінчується. Серед стелажів з навчальною літературою щодня клопочеться господар книгозбірні – бібліотекар. У вересні його головне завдання – забезпечити кожного школяра підручниками. Оскільки контингент учнів не є сталим, підручники доводиться брати в користування у сусідніх школах.

Упродовж навчального року бібліотекарі за допомогою своїх юних помічників слідкують за збереженням навчальної літератури. Організовують рейди-перевірки, відновлюють книжки. Проводять заняття, під час яких вчать дітей правилам поводження в шкільній читальні. Майстер проведення таких занять – завідувач бібліотеки Курахівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Тетяна Папу. Із задоволенням прислухаються до неї учні, вчителі та молоді бібліотекарі. Тетяна Василівна охоче ділиться з колегами тонкощами роботи, опираючись на свій багатющий професійний досвід.

Але не лише забезпечення навчального процесу підручниками – завдання бібліотекаря. Важливо, щоб учні читали художню літературу. Насамперед ту, що передбачена шкільною програмою. І ось тут справа ускладнюється. Адже необхідною художньою літературою шкільні книгозбірні не забезпечені. Як у цій ситуації прищепити дітям любов до книги, звичку – читати, що є запорукою грамотності? У постійному пошуку шляхів розв’язання цієї проблеми завідувач бібліотеки Курахівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, провідний бібліотекар Тетяна Мунтян. З нею учням пощастило. В особі Тетяни Володимирівни мають і старшого друга, і наставника, і залюбленого у свою справу новатора. Разом вони успішно реалізують пізнавальні, літературні, українознавчі проекти. На перервах у формі гри подорожують сторінками тематичних книжок. Щоб заохотити учнів до читання Т.В.Мунтян використовує близькі сучасній молоді інформаційні технології.

Бібліотека – своєрідна лікарня для душі. Тиша, атмосфера, що панують тут, самі собою заспокоюють, налаштовують на добро, справедливість. А коли до всього бібліотекар розуміється ще й на тонкощах дитячої психіки, любить юних читайликів та налаштований на діалог із ними - діти кожної перерви йдуть до книгозбірні з бідою і радістю. Процес плідного спілкування переплетений порадами: в якій книзі шукати відповідь на запитання. Одним словом це називається бібліотерапія. Добре знається на цій справі завідувач бібліотеки Єлизаветівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, водночас шкільний психолог Світлана Сажко. До речі, одна з перших серед бібліотекарів району вона започаткувала сайт книгозбірні, який використовує з метою розповсюдження інформації.

На жаль, в наш вік цифрових технологій лише дві третини шкільних бібліотек району забезпечені компютерами, а доступом до Інтернету – і того менше. І це при тому, що край необхідно забезпечити книгозбірні виходом на світові інформаційні ресурси. У цьому запорука компетентності, отже – успіху наших дітей.

Напередодні міжнародного свята всім закоханим у свою справу бібліотекарям – творчої наснаги, професійних злетів, миру, добра!

Людмила Бесараб, 

методист Марїнського районного методичного центру координації та розвитку освіти

 

Районне методичне об'єднання шкільних бібліотекарів, 2014 рік

  Учасники тренінгу щодо створення сайту шкільної книгозбірні.

м.Курахове, 27.10.2017 р.

 

Другого листопада відбувся тренінг для шкільних бібліотекарів щодо створення буктрейлерів – сучасних засобів ознайомлення з надходженнями художньої літератури. Навчання провела провідний бібліотекар Курахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, керівник методоб’єднання Тетяна Мунтян. Під пильними поглядами колег, коментуючи свої дії, вона створила буктрейлер «Я ніколи не буду палити!» за книгою №2 із серії «Пригоди в Країні Невидимок» видавництва «Антон Алатон».

Кожен з учасників тренінгу отримав  пошагову інструкцію щодо створення буктрейлеру та домашнє завдання – виконати аналогічну презентацію художньої книги з серії  надходження 2017 року.

 

Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024
uCoz